Milá pani poslankyňa, pekne prosím, prestaňte démonizovať LGBT

Autor: Samuel Krajňák | 24.11.2018 o 13:17 | Karma článku: 5,59 | Prečítané:  2253x

V poslednom čase mám pocit, že sa ma agent tajnej služby priradený na sledovanie mojich sociálnych médií snaží vytáčať a zámerne mi na Facebook nástenku pridáva odkazy na zvýšenie krvného tlaku.

Ak mi niekto posunie kontakt na FBI/SIS alebo hocikoho, kto je zodpovedný za moje sledovanie, som ochotný upiecť orechové rezy (respektíve bublaninu) a poslať ich tam spolu s prosbou o zmilovanie. 

Teraz vážne. V poslednom čase si stále viac a viac všímam zdieľané videá, ktoré sú silne anti-LGBT naladené a veľa ľudí, ktorým sa tieto videá tiež nepáčia, sa voči nim v komentároch vyjadruje hrubo a neslušne. Právo na vlastný názor má každý, avšak ja si myslím, že aj keď s niečím kategoricky nesúhlasím, je veľmi dôležité môj názor slušne vysvetliť. Áno, aj v prípadoch keď mi vrie žlč a zmocňuje sa ma potreba naučiť sa vrhať nože.

Posledné takéto video bolo zverejnené iba nedávno – prejav pani poslankyne Zuzany Majerovej Zahradníkovej z Českej Snemovne. Video má momentálne vyše 6-tisíc zdieľaní na Facebooku a dá sa nájsť aj na YouTube. V rámci mojej samo-naordinovanej terapie na kontrolu emócií som si ho pozrel opakovane a dokonca som sa odvážil prečítať aj zopár komentárov pod ním. V tomto videu sa pani poslankyňa vehementne stavia proti akejkoľvek debate o LGBT manželstvách a žiada o zrušenie debaty o tomto bode programu. Najprv som si pomyslel, že to nechám prejsť jedných uchom dnu a druhým von, ale potom som si povedal, že v dnešnej dobe už nemôžem očakávať, že sa niekto postaví za moje hodnoty a ideály, ak to nie som ochotný urobiť aj ja sám.

Pani poslankyňa začína výrokom o tom, že aj keď si niekto myslí, že pes bude mať vždy štyri nohy, aj keď niekto bude tvrdiť že chvost sa tiež ráta. V podstate, čo tým chce pani poslankyňa naznačiť je, že na všetko čo sa týka LGBT existuje jedna správna odpoveď, a ona je tá, ktorá ju pozná a blahosklonne nám teraz vysvetlí, čo tá pravá realita je a čo nie. Ako otvorenie sa mi toto vyhlásenie veľmi páči - pocit grandióznosti a vlastnej dôležitosti totiž väčšinou nie je také ľahké takto presne predviesť, ale pani poslankyni sa to podarilo a preto za toto otvorenie odo mňa dostáva 10/10.

Následne mám šancu si vypočuť, že síce tradičné manželstvá majú problémy (vysoká rozvodovosť, nesplnenie ich (pani poslankyňou) danej úlohy na plodenie detí, nefunkčné manželstvá, atď.), ale skutočným problémom tradičného manželstva sú gejovia a lesby. Skúšam pochopiť, počítam, snažím sa odhaliť nejaký tajný kód, škrabem si hlavu a dokonca som zvažoval zavolať aj Gizke Oňovej po radu, ale stále mi to nejako nevychádza. Nebolo by lepšie sa zamerať na zlepšovanie týchto “správnych“ manželstiev namiesto konštantého negativizmu namiereného proti LGBT? Veď predsa tým, že sa niečo povolí pre LGBT ľudí, to neznamená, že z aktuálneho konceptu manželstva nejako ubudne. Metaforicky povedané, ak by boli “tradičné“ manželstvá koláč, LGBT manželstvá z tohto koláča neukroja – práve naopak, ich povolením sa upečie nový koláč. Jediná zmena nastane v tom, že ten prvý koláč už nebude jediný koláč na stole a viacero ľudí nezostane hladných. Ja viem, v našej spoločnosti nejde o to aby som sa mal dobre, ale o to aby sa druhí mali horšie - taký ten náš, slovenský a očividne aj český prístup. 

Potom však pani poslankyňa predostrie svoju vlastnú metaforu – že LGBT manželstvá sú ako znárodnené hospodárstvo kvôli ktorému by došlo k zrušeniu súkromného podnikania (teda, hetero-manželstiev, ktoré sú vždy lepšie tak či tak) podľa marxistických ideálov. Uufff... Keď sa nad tým človek zamyslí, v podstate sa iný argument zo strany pani poslankyne ani nedá očakávať.

Nafúknutie prevrátených faktov vo forme zjednodušeného  prirovnania (ktoré technicky vôbec nezodpovedá situácii) spojené s negatívnymi pocitmi evokovanými skúsenosťou z minulosti totiž dokonale rezonujú s cieľovou skupinou, ktorá si po tomto vyhlásení pomädlí ruky a povie si, že to pani poslankyňa všetkým tým gejom dobre natrela.

K provokačným (a opäť raz faktuálne nesprávnym) poznámkam typu: na rozdiel od iných kultúr sa vyznačujeme úctou k žene, atď. sa vyjadrovať nebudem, pretože by som tento príspevok dopísal asi až o rok. K téme koreňov a prirodzenosti vzťahu výlučne medzi mužom a ženou by som napísal len toľko, že to je historicky opäť raz nesprávne, keďže homosexualita ako prirodzený jav v spoločnosti siaha ďaleko do minulosti a tieto tradície, ku ktorým sa pani poslankyňa vyjadruje sú (vzhľadom na dĺžku existencie ľudskej rasy) veľmi nové. Nedávno som na FB narazil na komentár pod článkom v ktorom bola dosť podobná téma prirodzenosti a nedalo mi to nezdieľať ho tu :) Lebo progres je očividne nežiaduci...

Krása veta na margo LGBT zaznieva hneď po týchto predošlých vyhláseniach –  robte si čo chcete na svojich konferenciách a stretnutiach, ale nesnažte sa vnútiť svoje fantasmagórie do našich životov – a ja si nedokážem pomôcť, ale ak by som vždy, keď pani poslankyňa povie niečo bigotné a homofóbne, vypil jedno poldeci, pravdepodobne by som sa v tomto momente ocitol na výplachu žalúdku...

Jednoducho povedané, robte si čo chcete, ale v momente keď požiadate o dôstojný a rovnocenný život v našej spoločnosti, nalepím vám na čelo nálepku nepriateľ národa a poženiem vás na hranicu (či už upáliť, alebo len deportovať bude záležať na tom, koľko ružovej budete mať na sebe v momente stretnutia). 

Následne príde moja najobľúbenejšia časť celého prejavu – prirovnanie LGBT ľudí k pedofilom. Otázky ako – keď dovolíme toto, čo bude ďalej? Manželstvá s deťmi, povolená polygamia...? sú úžasným nástrojom na démonizovanie skupiny ľudí na dosiahnutie vlastného cieľa, ich celkové dehumanizovanie a vytvorenie takzvanej odlišnosti v spoločnosti. MY VERZUS ONI!!!! Ty podporuješ práva LGBT? To znamená, že  podľa teba je pedofília normálna? Fuj, hnusné...

Takéto a im podobné nástroje sa typicky používajú na polarizáciu spoločnosti a ultimátne na vytvorenie priestoru, kde je akceptovateľné nenávidieť, šíriť nenávisť a aj trestať/eradikovať podobné správanie. Akokoľvek nevinne takáto poznámka znie, jej cieľom nie je technicky nič iné ako vyčlenenie ľudí zo spoločnosti, ich klasifikácia ako niečo nežiaduce, nenormálne, atď. Niečo podobné sme videli opakovane vykonané na rôznych skupinách ľudí. Viem, že už prešlo viac ako 70 rokov od druhej svetovej, ale očividne praktiky používané voči židom a iným skupinám nezostali zabudnuté a dnes sú využívané na ochranu “našej normálnosti“ voči tým, čo sa nás snažia okradnúť o náš spôsob života.

Blížim sa k záveru a pani poslankyňa vysvetľuje ďalej: Ja mám medzi homosexuálmi veľa dobrých priateľov, ale oni to sami predsa nechcú (tento typ vyjadrenia mám tiež v láske: „ja nie som rasista, ale tých tmavých tu je už priveľa. To nie je rasistické, nieee, ja mám dokonca aj kamaráta takého jedného“). A nezabudnime na štipku konšpirácií: celý návrh o manželstvách osôb rovnakého pohlavia je výmysel ideológov a vznikol na objednávku ľudí, ktorí nenávidia všetko prirodzené, tradičné a normálne (wohoo, opäť raz “nenápadná“ poznámočka na margo odlišnosti LGBT ľudí). Títo aktivisti sú stelesnením všetkého zla v spoločnosti. Navyše, LGBT ľudia sú podľa pani poslankyne iba zneužívaní, lebo nie sú schopní myslieť sami za seba a dožadovať sa vlastných práv a rovnocennosti. To len tak, aby sa nepovedalo, že sa nespomenuli zahraničné interferencie. 

Prestaňme urážať občanov ČR tým, že ich neustále rozdeľujeme na homosexuálov a heterosexuálov. Pozor, to nie je moje vyhlásenie, ale vyhlásenie pani poslankyne. Trošku protichodné, vzhľadom na to, že to je presne to, čo celý čas sama robí, že?

Čerešnička na torte je vyhlásenie na koniec: na čo sa o tomto vôbec bavíme? Máme aj lepšie veci na práci, takže táto debata je nepotrebná a radšej sa jej vyhnime. Čím to je, že pani poslankyňa chce celú debatu predčasne uzavrieť? Budem iba hádať, ale ak v tej miestnosti sedel niekto s iným názorom, asi by všetka jej argumentácia padla do piatich minút. A možno to je tým, že degradovanie problémov menšín je opäť raz niečo čo zarezonuje s hlavnou voličskou základňou... Ktovie, ja teda idem piecť tie rezy, snáď ma môj agent už prestane takto týrať.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vodohospodári ukázali pokazené vnútornosti vzácneho jazera

Zistili sme, prečo zostal tajch pod Štiavnicou bez vody.

DNES PÍŠE MATIA LENICKÁ

Veľká noc ako sviatky sadizmu

Už len obliecť ženy do latexu.


Už ste čítali?