Pujdzeš na jedno povolebné?

Autor: Samuel Krajňák | 8.11.2018 o 9:44 | Karma článku: 1,65 | Prečítané:  598x

Čo keby všetci tí, ktorým záleží na našich mestách a obciach zavolali svojich kamarátov a známych na jedno povolebné?

10. november je sobota, tak ako všetky voľby na Slovensku. Komunálne voľby sa blížia a ja som už dlhšie uvažoval, ako motivovať viac ľudí a dostať ich do volebných miestností. Prvotné nápady na štýl organizovania diskusií a zvyšovanie povedomia ľudí o tom, prečo sú komunálne voľby dôležité sa mi nezdali byť najlepším riešením (rozhodne nie najpraktickejším). Potom som si uvedomil, že ide o Slovensko. 

Čo skoro žiaden Slovák/Slovenka neodmietne? Či už to je pivo s kamarátmi, pohár vína, alebo niečo ostrejšie, alkohol je téma, o ktorej sa ľudia neboja rozprávať. Prečo teda nespojiť niečo, čo je pre mnohých nepríjemná alebo nezaujímavá téma (politika), hlavne v kruhu ich známych alebo kamarátov, s niečím, čo nás spája? 

Ak si tiež myslíte, že voliť v komunálnych voľbách je dôležité, ale neviete, ako k tejto téme pristupovať pri vašich známych, jednoduchá otázka ako - čo tak ísť na povolebný pohár sauvignonu? alebo aj prosté pujdzeš na jedno povolebné? dokáže robiť divy. Otvorí debatu, ktorá by inak pre mnohých bola tabu. Zrazu je možné porozprávať sa o tom, prečo niekto nechce voliť. Zrazu sa volenie zdá prirodzené pre ďalších troch alebo štyroch ľudí a niektorí z nich sa rozhodnú desiateho odvoliť. 

Veta - ja sa o politiku nezaujímam - zrazu môže byť kontrovaná tým, že aj napriek tomu sa politika "zaujíma" o nás a dennodenne nás ovplyvňuje. Zmyslom tohto príspevku nie je niekoho ovplyvňovať a hovoriť mu/jej koho má voliť.  Ide o to, že ak nevolíme, aktívne sa vzdávame práva na ovplyvňovanie spoločnosti v ktorej žijeme. Nezabúdajme, že najlepším spôsobom ako vyjadriť nespokojnosť, alebo tiež spokojnosť, je vyjadriť svoj názor vo voľbách. 

Naša ďalšia šanca je 10. novembra a ja dúfam, že všetci tí, ktorí môžu, prídu voliť. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vodohospodári ukázali pokazené vnútornosti vzácneho jazera

Zistili sme, prečo zostal tajch pod Štiavnicou bez vody.

KOMENTÁR PETRA TKAČENKA

Penta nám tú nemocnicu aspoň postaví

V budovaní verejnej infraštruktúry zlyhali všetci.


Už ste čítali?