Pujdzeš na jedno povolebné?

Autor: Samuel Krajňák | 8.11.2018 o 9:44 | Karma článku: 1,65 | Prečítané:  598x

Čo keby všetci tí, ktorým záleží na našich mestách a obciach zavolali svojich kamarátov a známych na jedno povolebné?

10. november je sobota, tak ako všetky voľby na Slovensku. Komunálne voľby sa blížia a ja som už dlhšie uvažoval, ako motivovať viac ľudí a dostať ich do volebných miestností. Prvotné nápady na štýl organizovania diskusií a zvyšovanie povedomia ľudí o tom, prečo sú komunálne voľby dôležité sa mi nezdali byť najlepším riešením (rozhodne nie najpraktickejším). Potom som si uvedomil, že ide o Slovensko. 

Čo skoro žiaden Slovák/Slovenka neodmietne? Či už to je pivo s kamarátmi, pohár vína, alebo niečo ostrejšie, alkohol je téma, o ktorej sa ľudia neboja rozprávať. Prečo teda nespojiť niečo, čo je pre mnohých nepríjemná alebo nezaujímavá téma (politika), hlavne v kruhu ich známych alebo kamarátov, s niečím, čo nás spája? 

Ak si tiež myslíte, že voliť v komunálnych voľbách je dôležité, ale neviete, ako k tejto téme pristupovať pri vašich známych, jednoduchá otázka ako - čo tak ísť na povolebný pohár sauvignonu? alebo aj prosté pujdzeš na jedno povolebné? dokáže robiť divy. Otvorí debatu, ktorá by inak pre mnohých bola tabu. Zrazu je možné porozprávať sa o tom, prečo niekto nechce voliť. Zrazu sa volenie zdá prirodzené pre ďalších troch alebo štyroch ľudí a niektorí z nich sa rozhodnú desiateho odvoliť. 

Veta - ja sa o politiku nezaujímam - zrazu môže byť kontrovaná tým, že aj napriek tomu sa politika "zaujíma" o nás a dennodenne nás ovplyvňuje. Zmyslom tohto príspevku nie je niekoho ovplyvňovať a hovoriť mu/jej koho má voliť.  Ide o to, že ak nevolíme, aktívne sa vzdávame práva na ovplyvňovanie spoločnosti v ktorej žijeme. Nezabúdajme, že najlepším spôsobom ako vyjadriť nespokojnosť, alebo tiež spokojnosť, je vyjadriť svoj názor vo voľbách. 

Naša ďalšia šanca je 10. novembra a ja dúfam, že všetci tí, ktorí môžu, prídu voliť. 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Vodohospodári ukázali pokazené vnútornosti vzácneho jazera

Zistili sme, prečo zostal tajch pod Štiavnicou bez vody.

DNES PÍŠE MATIA LENICKÁ

Veľká noc ako sviatky sadizmu

Už len obliecť ženy do latexu.


Už ste čítali?